Intel posiluje sféru mobilních zařízení a představuje nový čip

Novinky | 15.02.11

Společnost Intel představila několik novinek ve svém mobilním portfoliu, a to jak v oblasti nových čipů, tak softwaru a konektivity, včetně nového čipu pro mobilní telefony vyrobeného pomocí 32nm technologie.
GalerieSpolečnost Intel představila několik novinek ve svém mobilním portfoliu, a to jak v oblasti nových čipů, tak softwaru a konektivity, včetně nového čipu pro mobilní telefony vyrobeného pomocí 32nm technologie. Vedle toho společnost oznámila urychlení platforem LTE, představila  tablety pracující na systému MeeGo, akvizici společnosti Silicon Hive a několik dalších investic do mobilního průmyslu, stejně jako nové softwarové nástroje. Ty pomohou vývojářům při vývoji aplikací pro různé operační systémy fungující na přístrojích s architekturou Intel.

Komunikační divize a čipy

Intel rozšířil své portfolio procesorů a oznámil, že první vzorky nového čipu pro chytré telefony nazvaného Medfield jsou již testovány zákazníky. Na trh by měl být nový čip uveden během tohoto roku. Výrobcům chytrých telefonů nabídne  úsporné řešení, jaké Intel dosud používal v procesorech pro počítače.

S tím souvisí i další novinka, totiž oznámení o akvizici společnosti Silicon Hive, která byla zařazena do portfolia společnosti Intel. V něm posílí zejména multimediální a video aspekt procesorů a přinese kompilátory a softwarové nástroje, které budou použity v rozšiřujícím se portfoliu procesorů Atom. Díky akvizici Silicon Hive bude možné nabídnout zákazníkům širší spektrum SoC na procesorech Atom.

Softwarové novinky

Operační systém MeeGo byl představen před rokem a od té doby tato otevřená platforma udělala veliké pokroky – dnes ji využívá řada výrobců pro širokou škálu produktů od netbooků až po mobilní zařízení. MeeGo si získal oblibu i mezi dodavateli softwaru, systémovými integrátory a operátory a také v informačních systémech používaných v osobních automobilech.

Novinky od Intelu v heslech:

•    První testy procesoru Medfield, nového procesoru pro mobilní telefony vyráběného 32nm technologií.
•    Urychlení LTE prvních multimode řešení, přičemž výroba by měla odstartovat v druhé polovině roku 2012. Bude ji zajišťovat divize Intel Mobile Communication, původně působící pod názvem Infineon Technologies AG Wireless Solutions.
•    Tablety na platformě MeeGo nabídnou uživatelům hlavně flexibilitu a inovace, které jsou pro tuto platformu charakteristické. MeeGo již přijala řada společností včetně Orange a Tencent. Zároveň Intel rozšířil svůj program pro vývojáře Intel AppUp o nové nástroje pro vývoj aplikací platformy MeeGo.
•    Akvizice společnosti Silicon Hive posílí portfolio Intelu v oblasti SoC videa a obrazu.
•    Intel posiluje svou přítomnost v mobilních ekosystémech prostřednictvím investic společnosti Intel Capital.
•    Již letos budou na trh uvedeny přístroje fungující na Android Gingerbread a Honeycomb poháněné  úspornými procesory Intel Atom.
•    Korea Telecom a Samsung využívají architekturu vytvořenou společností Intel k rychlejší obsluze klientů a k nákladově efektivní expanzi své sítě.


Komentáře