Intel plánuje procesor Atom á la systém-na-jednom-čipu

Novinky | 15.04.10

Dva čelní představitelé společnosti Intel včera představili nejnovější produkty systému-na-jednom-čipu (SoC) určené pro integrované aplikace.

Intel plánuje nový systém-na-jednom-čipu procesor Atom


Doug Davis ve svém vystoupení prozradil několik podrobností o chystané novince společnosti Intel, procesoru zatím pracovně označovaném Tunnel Creek. Jde o SoC čip pro integrované aplikace, jako jsou informačně-zábavní systémy pro automobily nebo IP telefony. Vysoce integrovaný SoC čip obsahuje procesorové jádro Intel Atom, rozhraní pro ovládání paměti, grafický a video engine.

Chystaný SoC produkt je osazen procesorovým jádrem Intel AtomTM, které umožní dalším firmám vyvíjet a vyrábět produkty kompatibilní s PCI Express. To umožní přímou komunikaci s čipem. Díky své flexibilitě umožňuje toto  integrované řešení podle Intelu uspořit na nákladech za materiály, což se projeví v celkové ceně integrovaných aplikací.

Intel rovněž představil spolupráci s automobilkou HawTai, která je čínským výrobcem automobilů a do budoucna plánuje ve svých informačně-zábavních systémech použít právě procesory Intel Atom a software MeeGo. Vedle toho China Mobile použije čipy Intel pro cílené platformy zajišťující provoz bezdrátových sítí.


Komentáře