Intel oficiálně vydal procesory Haswell Refresh

Novinky |

V dubnu Intel začal potichu dodávat své procesory Haswell Refresh omezenému výběru obchodníků. Nyní je to oficiální – Intel již opravdu vydal novou řadu procesorů a základních desek série 9, které jsou pro tyto procesory určeny.

Intel oficiálně vydal procesory Haswell RefreshProcesory Haswell Refresh ovšem nejsou až tak úžasné; jde v podstatě o minimální posun v taktovací frekvenci oproti dosavadním modelům Haswell za stejnou cenu. Například jedna z novinek – Core i7-4790 taktovaný na 3,6 GHz – nahrazuje Core i7-4770 na 3,4 GHz, přičemž ve Spojených státech se již prodává za 315 dolarů.

Řada se skládá z celkem 44 jednotek, z nichž 27 je určeno pro desktopy a 17 pro mobilní stroje. Nejdražším modelem je mobilní čip Core i7-4712MQ za 378 dolarů, nejlevnějším pak desktopový Celeron G1840T za 42 dolarů. Všechny desktopové modely využívají socket LGA 1150 a podporují čipsety základních desek řady 8 a 9. Desky řady 9 jsou primárně určeny pro budoucí CPU Intelu Broadwell, které by měly přijít na trh na počátku roku 2015.

Více procesorů řady Haswell Refresh by mělo být vydáno v následujících měsících, a to včetně komponent řady K (Devil's Canyon), které jsou určeny speciálně pro taktování a nadšence.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: (c) malexeum - Fotolia.com

Komentáře