Novinky z Computexu od Intelu

Novinky | 03.06.09

Mooly Eden, viceprezident a generální ředitel divize Mobile Platforms Group, představil nejnovější notebooky Intel včetně ultratenkých systémů. Tyto nízkonapěťové notebooky jsou tenčí než 2,5 cm, váží méně než 1,5 kg a obsahují bezdrátové technologie typu Intel My WiFi nebo WiMAX.

Novinky z Computexu od Intelu

 

Procesor Intel Atom slaví první narozeniny

Procesor Intel Atom byl uveden na loňském veletrhu Computex 2008. Během 12 měsíců Atom získal na popularitě, a to nejen u zákazníků. Procesor Intel Atom je obsažen ve více než 75 zařízeních a dohromady se těchto přístrojů celosvětově prodaly již desítky milionů.

Intel „Pine Trail“ je platformou Atom příští generace

„Pine Trail“ by měl jít do produkce ve 4. čtvrtletí letošního roku. Oproti dnešním třem čipům bude architektura „Pine Trail“ dvoučipová - procesorové a grafické jádro budou tedy integrovány na jediném čipu. Zlepší se odvod tepla, spotřeba elektrické energie a výkon. Notebooky s těmito procesory budou tenčí a vydrží déle při provozu na baterii.

Nové ultratenké systémy

Maloney a Eden představili nový ULV (ultra-low voltage) procesor Intel a čipovou sadu Mobile Intel GS40 Express. Nedávno byl uveden také ULV procesor Intel Core 2 Duo, založený na procesorové technologii Intel Centrino 2, a procesor Intel Core 2 Solo, založený na procesorové technologii Intel Centrino. Tyto čipy podle vyjádření Intelu umožní vytvoření řady nových, velmi tenkých notebooků pro spotřebitele, které se budou vyznačovat dlouhou životností baterie a příznivými cenami.

„Lynnfield“ a čipová sada P55

Jde o novou platformu postavenou na mikroarchitektuře Nehalem. Její výroba je plánována na druhou polovinu letošního roku. Čipová sada P55 bude první čipovou sadou řady 5 s podporou čipu Lynnfield a bude integrována v jediném čipu. Očekává se více než 40% zlepšení výkonu2.

Nová betaverze operačního systému Moblin v2

Minulý měsíc byla komunitě okolo OS Moblin uvolněna betaverze Moblin verze 2. Maloney i Eden předvedli tento operační systém v akci. Ukázali jeho vzhled, rozhraní pro zobrazování internetových aplikací a multimédií. Moblin se vyznačuje technologií rychlého bootování a optimalizace pro procesory Intel Atom.

Chraňte se před krádežemi pomocí Intel Anti-Theft PC Protection

Intel Anti-Theft Technology (Intel AT) je určena hlavně pro ztracené či ukradené notebooky. Po spuštění, přičemž je jedno, jestli lokálním nebo vzdáleném, pošle Intel AT „jedovatou pilulku“, která systém vyřadí zcela z provozu. Dostane-li se notebook zpět do povolaných rukou, lze jej odemknout či zaslat uživateli jednorázové heslo k jeho opětovnému zprovoznění.

Obrázek: Pixmac


Komentáře