Intel chce zavést platformu ultrabooků

Novinky | 03.06.11

Viceprezident společnosti Intel Sean Maloney prohlásil, že do konce roku 2012 bude 40 % segmentu spotřebitelských notebooků používat zcela novou platformu Ultrabook. Jak ji výrobce definuje a jaké pro ni nabídne procesory?

Vizí společnosti Intel je nabídnout uživatelům zcela nový způsob práce s osobním počítačem a urychlit nástup nové třídy mobilních počítačů. Tyto počítače mají kombinovat výkon a funkce dnešních notebooků a tabletů a nabídnout vyšší flexibilitu a úroveň zabezpečení. To vše v tenkém, lehkém a elegantním designu.

Sean Maloney popsal tři hlavní fáze ve strategii společnosti urychlit realizaci této vize, kterou již výrobce částečně naplňuje druhou generací procesorů Core. Tato rodina produktů umožní výrobcům vytvářet mobilní PC tenčí než 20 mm s cenou bude začínající pod 1 000 dolary. Počítače postavené na těchto čipech budou k dispozici již letos o Vánocích, kdy se na trhu objeví „ultrabooky“ Asus UX21.

Sean Maloney nastínil novou generaci procesorů s kódovým označením Ivy Bridge. Ta by se měla objevit na trhu v první polovině roku 2012. Notebooky postavené na této technologii nabídnou podle Intelu úspornější provoz, lepší vizuální výkon, vyšší flexibilitu a zabezpečení.

Ivy Bridge bude první vysokokapacitní čip vyráběný 22nm technologií za použití designu tranzistoru Tri-Gate, který byl představen v květnu.

Po Ivy Bridge by měla v roce 2013 následovat generace kódově označovaná jako Haswell, která je třetím krokem ke  konceptu Ultrabook. Haswell nabídne zcela novou definici tepelného bodu, neboť mikroprocesor bude údajně dosahovat pouhé poloviny dnešní hodnoty.

 

Pokračování článku s podrobnějšími informacemi o vývoji procesorů Intel Atom a platformě Medfield naleznete na sesterském magazínu ChannelWorld.


Komentáře