Instagram má přes 400 milionů uživatelů

Novinky |

Vypadá to, že Instagramu se pod „nadvládou“ Facebooku daří velmi dobře. Americká společnost minulý týden oznámila, že její sociální síť pro sdílení obrázků má již více než 400 milionů uživatelů.

Instagram má přes 400 milionů uživatelůJeště v prosinci minulého roku měla služba, jež byla spuštěna v říjnu roku 2010, pouze 300 milionů uživatelů. Sto milionů uživatelů tak Instagram dokázal získat za necelý rok. A co víc, v březnu roku 2014 měl Instagram pouze 200 milionů uživatelů. Zdvojnásobit uživatelskou základnu se tak americké společnosti podařilo za osmnáct měsíců. Více než polovina uživatelů Instagramu je nyní z Asie a Evropy - celkem pochází ze zemí mimo USA 75 % uživatelů této služby.


S růstem uživatelské základny se samozřejmě také zvětšuje objem fotografií, které uživatelé každý den sdílejí. Zatímco ještě v prosinci minulého roku uživatelé na Instagram nahrávali v průměru 70 milionů nových obrázků denně, nyní je toto číslo o deset milionů vyšší. Jak již bylo řečeno, je Instagram v současné době dceřinou společností Facebooků, který jej v roce 2012 koupil za miliardu dolarů.

                     

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Julien Eichinger - Fotolia.com

Komentáře