Instagram hlásí 90 milionů aktivních uživatelů

Novinky |

Aplikace na sdílení fotografií Instagram, kterou před nedávnem koupil Facebook, má v současné době 90 milionů aktivních uživatelů.

Instagram hlásí 90 milionů aktivních uživatelů
Kromě počtu uživatelů Instagram oznámil, že lidé pomocí jeho aplikace na Facebook nahrají denně 40 milionů fotografií. A to jsou pro Instagram velmi dobré zprávy. Minulý měsíc uživatelé protestovali proti změnám podmínek Instagramu, podle kterých má společnost právo využívat jejich fotografie bez dovolení ve svých reklamách. Mnoho uživatelů po změně podmínek své účty na Instragramu smazalo. Spoluzakladatel společnosti Kevin Systrom na vlnu nevole reagoval tak, že firma v tomto bodě obnovila původní podmínky užívání.

„Na našem blogu se můžete podívat na klíčové změny, které nové podmínky užívání přináší,“ uvedl Systrom. „A nezapomeňte, nic se nemění na tom, že své fotografie nahrané na Instagram stále vlastníte a naše ochrana soukromí funguje stejně jako dříve.“ I když Instagram v září minulého roku oznámil, že má sto milionů uživatelů, toto číslo zahrnovalo pouze registrované uživatele, kteří službu třeba ani nevyužívali. Nové statistiky, podle kterých má Instagram 90 milionů měsíčních aktivních uživatelů, tak mají lepší vypovídací hodnotu.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com

Komentáře