Instagram Direct umožňuje sdílení fotek a videa s textem mezi uživateli

Novinky |

Instagram během aktuální konference v New Yorku představil novou funkci s názvem Instagram Direct, jež uživatelům umožňuje posílat textové, video a foto zprávy.

Instagram Direct umožňuje sdílení fotek a videa s textem mezi uživateli
Nová funkce se zobrazuje v sekci Sdílet a uživatel si zde může zvolit, komu ze svých přátel pošle konkrétní obrázek či video. To samozřejmě znamená, že ten, komu uživatel bude chtít obrázek či video zaslat, musí být s tímto uživatelem ve spojení. Podle vyjádření Instagramu mohou lidé sdílet obsah s až dalšími patnácti lidmi naráz. Jakmile zašlete přímou zprávu někomu, kdo je online, jeho avatar se rozsvítí, díky čemuž budete vědět, že si zprávu zobrazil nebo ji „lajkl".


I když spolu s obrázky a videem lze posílat text, nelze jej posílat samostatně, takže nová funkce Instagramu nebude přímým konkurentem oblíbených aplikací jako Snapchat nebo Whatsapp. Instagram také při příležitosti konání konference oznámil, že má po celém světě již 150 milionů uživatelů, přičemž ještě na počátku tohoto roku to bylo 80 milionů. A co víc, více než polovina uživatelů chodí na Instagram denně.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: asistent, AI, umělá inteligence, operátor - © Syda Productions - Fotolia.com

Komentáře