Identifikace přes klávesnici jako způsob autorizace budoucnosti

Novinky |

Agentura DARPA při Ministerstvu obrany USA vyvíjí nový způsob identifikace, který načte uživatelovy biometrické údaje během jeho práce s klávesnicí.

Identifikace přes klávesnici jako způsob autorizace budoucnosti
Hlavním cílem programu je zjištění totožnosti člověka pracujícího v běžném uživatelském prostředí, aniž by byl narušen režim jeho práce. Američané chtějí vyvinout „aktivní způsob autorizace“, který předpokládá, že jedinečnost uživatele souvisí s jeho individuálním ovládáním klávesnice pomocí obvyklých kroků.  Tento program má nahradit stávající užívání hesel přechodem k tajným informacím, které o sobě „vypoví“ každý uživatel.

Klasické způsoby biometrické autorizace vyžadují k určení totožnosti další kroky, například otisk palce na speciálním skeneru nebo sken oční sítnice. V Pentagonu zřejmě usoudili, že všechny tyto metody jsou příliš náročné a že každý uživatel může být identifikován mnohem jednodušeji. Každopádně pokrok se zastavit nedá a v budoucnu se budeme setkávat s technologiemi, které naše zdánlivé soukromí budou narušovat ještě víc.

Aktualitu přinesl spřízněný magazín ProcProto.cz o vědě a technice.


Zdroj: newsru.comÚvodní foto: © Nomad_Soul - Fotolia.com

Komentáře