IDC: Apple je pátým největším výrobcem počítačů na světě

Novinky |

Analytická společnost IDC vydala nové statistiky, podle nichž se Apple vůbec poprvé dostal do první pětky největších prodejců počítačů na světě.

IDC: Apple je pátým největším výrobcem počítačů na světěS 6,8% podílem na trhu se Apple ve třetím čtvrtletí tohoto roku dostal na pátou příčku za Lenovo, HP, Dell a Acer, kteří si drží první čtyři příčky s 20, 18,8, 13,3 a 8,4% podíly na trhu. Apple v daném kvartále prodal asi pět milionů počítačů, což je meziroční nárůst asi o půl milionu kusů (přesněji 8,9 %). "Apple si udržuje stabilní růst, k němuž mu ve třetím čtvrtletí tohoto roku pomohla lepší poptávka na vyspělých trzích. Tato společnost tak konzistentně roste rychleji než zbytek trhu," uvedlo IDC. Celkem se ve třetím čtvrtletí prodalo 78,5 milionů kusů počítačů, což je meziroční propad o 1,7 %.

Celkově patřilo třetí čtvrtletí tohoto roku v porovnání s uplynulými lety k těm slabším. I tak však propad není tak špatný, jelikož analytici předpokládali dokonce 4,1% pokles. Na druhou stranu dobře se dařilo trhu ve Spojených státech, kde se prodalo 17,4 milionů kusů počítačů, což znamená meziroční nárůst o 4,3 %.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © baurka - Fotolia.com

Komentáře