ICQ zavádí nová pravidla hry, alternativní klienti mají volnou cestu

Novinky | 16.04.11

Skupina Mail.Ru vydala nové licenční ujednání IM služby ICQ, kterou před rokem odkoupila za 187,5 milionů dolarů od amerického AOLu. Za cíl si klade legalizovat alternativní ICQ klienty a podpořit vztahy s vývojáři open-source programů.

Stěžejním prvkem nové licenční smlouvy je legalizace alternativních klientů využívajících protokolu ICQ, která doposud nebyla ve smlouvě zahrnuta. Skupina Mail.Ru již nechce tyto klienty pouze tiše trpět, ale chce s nimi naopak navázat spolupráci a otevřít jim dveře. Osobním uživatelům nepřináší žádná omezení, vyžaduje od nich však dodržování základních pravidel: neposílat spamy, nevyžadovat informace z ICQ adresářů a databází a neukládat nic, co by mohlo uživatele mást nebo urážet.

Dmitrij Grišin, spoluzakladatel a CEO skupiny Mail.Ru Group, v tiskovém prohlášení uvedl: „Legalizace a regulace všech existujících neoficiální ICQ klientů je jednou z největších výzev pro Mail.Ru Group. Tato nová licenční dohoda ukazuje naši ochotu a záměr najít přijatelnější způsoby spolupráce s ostatními účastníky trhu a zajistit bezpečné komunikační kanály pro naše uživatele.“


Komentáře