Iomega představuje bezdrátovou datovou stanici iConnect Wireless Data Station

Novinky | 29.01.10

Novinka iConnect Wireless Data Station umožňuje připojit a sdílet soubory a přistupovat k nim z libovolného místa, dokonce i přes Internet.

Iomega představuje iConnect Wireless Data Station


Společnost Iomega oznámila uvedení bezdrátové datové stanice Iomega iConnect Wireless Data Station, což je zařízení, které nabízí  zpřístupnění obsahu veškerých úložných zařízení s rozhraním USB na síti. Umožňuje připojit a sdílet soubory a přistupovat k nim i přes Internet. Po připojení zařízení Iomega iConnect ke směrovači pomocí kabelu nebo bezdrátově stačí připojit externí disky či jednotky flash s rozhraním USB (od libovolného výrobce) k jednomu ze čtyř USB portů zařízení Iomega iConnect, a automaticky k nim získají přístup všechny počítače v síti uživatele. Současně bude možný i vzdálený přístup přes web.

Provedením této instalace uživatelé bezdrátové datové stanice iConnect Wireless Data Station nejenže ve své síti získávají úložiště s možností postupného navyšování kapacity pro ukládání, sdílení a používání dat, ale mohou využívat i takové funkce, jako jsou multimediální server AV Media Server s certifikací DLNA a podporou standardu UPnP pro distribuci fotografií, hudebních nahrávek a videa do různých multimediálních zařízení, správce stahování torrentů pro správu přenosů v sítích peer-to-peer, podpora systému zálohování Time Machine pro uživatele počítačů Apple, replikace mezi zařízeními zajišťující ochranu dat, možnost sdílení tiskáren v síti a mnoho dalších funkcí.

Funkce nové stanice iConnect Wireless Data Station

Nová bezdrátová datová stanice iConnect využívá software EMC LifeLine, operační prostředí Linux a sadu aplikací, které podporují více platforem a je možné je použít se systémy Windows, Mac i Linux. K ovládání zařízení iConnect slouží uživatelské rozhraní, které  zpřístupní multimediální obsah a také funkce pro vzdálený přístup.

Zálohovací a bezpečnostní software pro kompletní řešení ochrany dat

V dodávkách nové bezdrátové datové stanice Iomega iConnect Wireless Data Station nechybí ani portfolio zálohovacího a bezpečnostního softwaru, včetně nativní podpory zabezpečení pomocí robustní autorizace přístupu na základě uživatelských jmen a hesel. Použita je také šifrovací bezpečnostní technologie RSA BSAFE, která chrání instalace a upgrady před útoky virů nebo škodlivého softwaru. RSA je bezpečnostní divize společnosti EMC.

S bezdrátovou datovou stanicí iConnect je také dodávána softwarová sada Iomega Protection Suite. Sada Iomega Protection Suite je k dispozici jako doplněk ke stažení a zahrnuje software Iomega QuikProtect pro plánované zálohování dat na úrovni souborů, možnost výběru mezi softwarem EMC Retrospect Express a Express HD pro zálohování dat a navíc další aplikace a nastavení. Její bezplatnou součástí je také předplatné softwaru na ochranu počítačů před viry, spywarem a ohroženími z webu.

Kompatibilita

Bezdrátová datová stanice iConnect Wireless Data Station je kompatibilní s počítači s operačními systémy Windows, Mac OS a Linux. Její uživatelské rozhraní je lokalizováno do 11 jazyků – angličtiny, španělštiny, portugalštiny, francouzštiny, italštiny, japonštiny, korejštiny, tradiční a zjednodušené čínštiny, němčiny a ruštiny.

Cena, dostupnost a záruka

Nová bezdrátová datová stanice Iomega iConnect Wireless Data Station bude celosvětově dostupná od února za cenu 79 eur (doporučená maloobchodní cena v Evropě). Bezdrátová datová stanice iConnect bude mít tříletou záruku (při registraci produktu).


Komentáře