IBM: díky Macům šetříme miliony ročně

Novinky |

Jak uvedl na nedávné konferenci Nation User Conference viceprezident IBM Fletcher Previn, americký gigant přechodem z PC na Mac šetří ještě více, než čekal.

IBM: díky Macům šetříme miliony ročněPoté, co IBM přešlo v polovině roku 2015 na Macy, využívá tato zařízení 90 tisíc jeho zaměstnanců. Do konce tohoto roku by celkový počet zaměstnanců IBM používajících Macy měl převýšit 100 000. Na první pohled by se mohlo zdát že přechod na Macy bude pro IBM velmi drahý, opak je však pravdou. V závislosti na modelu Macu IBM podle Pervina šetří ve čtyřletém životním cyklu oproti PC 237 - 543 dolarů.

Jak dodal Pervin, jde o úsporu v porovnání s nejlepší nabídkou na koupi počítačů, jakou kdy IBM získalo od Microsoftu. Další výhodou je podle Pervina to, že Macy nevyžadují tak velké investice do jejich správy. Pouze 3,5 % všech uživatelů Maců v IBM v tomto roce podle interních statistik kontaktovalo uživatelskou podporu. Jak vyplývá z interní studie, 73 % zaměstnanců IBM po svých zkušenostech s Macy tvrdí, že chtějí, aby i jejich budoucí pracovní zařízení bylo Mac.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře