Hudební průmysl si pochvaluje online streamování hudby

Novinky |

Warner Music Group, jeden z hlavních hráčů v hudebním průmyslu, zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí tohoto roku. A výsledek? Služby, které streamují hudbu přes internet, vůbec poprvé tvořily celou čtvrtinu příjmů skupiny.

Hudební průmysl si pochvaluje online streamování hudby
I když není pochyb o tom, že přesun od fyzických médií k digitální hudbě je nevyhnutelný, je zajímavé vidět, že čtvrtina tržeb z digitální hudby pochází z online streamování. Streamovací služby jako Pandora, Spotify nebo Rdio jsou stále populárnější a vezmeme-li v úvahu, že na nich jsou dostupné miliony skladeb v jakoukoli denní dobu, není se ani čemu divit.

Zajímavé je, že podle Warner Music Group streamovací služby nijak neubírají tržby prodejcům digitální hudby (např. iTunes). Stojí také za to podotknout, že nárůst v tržbách za digitální hudbu byl ve třetím čtvrtletí tohoto roku vyšší, než ztráta u fyzických nosičů.

Sečteno a podtrženo, příjmy ze streamovacích služeb Warner Music Group za poslední tři měsíce přinesly na 54 milionů dolarů. Jako streamovací službu Warner Music Group vede také YouTube, není však jasné, kolik tyto stránky hudebnímu průmyslu vydělaly.


Zdroj: TechspotÚvodní foto: © U.P.images - Fotolia.com

Komentáře