Hudba legendární kapely Beatles konečně k dostání na iTunes

Novinky | 17.11.10

Společnost Apple konečně odhalila onu velkou předesílanou novinu spojenou se svým hudebním obchodem. Databáze iTunes byla rozšířena o nahrávky Beatles.

Jak už aktuální podoba úvodní stránky oficiálního webu cepurtinské počítačové společnosti napovídá, Apple do čela své nové marketingové strategie postavil kultovní britskou hudební skupinu Beatles. Do hudební knihovny iTunes bylo zařazeno všech 13 remasterovaných studiových alb, jež si nyní fanoušci mohou konečně legálně zakoupit buďto jako kompletní diskografii, nebo i samostatně po jednotlivých nahrávkách. Jak ukazují statistiky, sláva Beatles je neumírající, neboť během prvních 24 hodin od uvedení se celých 5 alb této britské rock’n’rollové kapely dostalo mezi 20 nejžádanějších.

Dříve, než mohla společnost Apple skladby Beatles do svého hudebního obchodu zařadit, musela si projít dlouholetým vyjednáváním s nahrávací společností EMI a společností Apple Corps, již původně založili sami členové kapely (respektive jejich manažeři).

„Jsme opravdu nadšení příchodem hudby Beatles na iTunes.  Je skvělé vidět, jak jsou nahrávky, které jsme původně vydali na vinylech, s láskou přijímány i v dnešním digitálním světě,“ poznamenal k rozšíření hudební nabídky iTunes jeden ze členů kapely, Paul McCartney. CEO společnosti Apple, Steve Jobs na oplátku zmínil: “Milujeme Beatles a jsme poctěni a nadšeni, že je můžeme přivítat na iTunes.“

Před oficiálním rozuzlením, o jakou převratnou novinku spojenou s iTunes se bude jednat, se hojně spekulovalo o možném představení služby placené streamované hudby, již by mnozí uživatelé disponující neomezeným internetovým připojením jistě ocenili, neboť za daný paušální poplatek by takto získali přístup k celé hudební nabídce, kterou by navíc nemuseli skladovat na svých paměťových zařízeních.

Kompletní diskografie je nabízena za 149 dolarů a pro opravdové nadšence je navíc přichystán speciální „Beatles Box Set“ obsahující kromě diskografie také hudební film zachycující první koncert Beatles na americkém území, Live at the Washington Coliseum, 1964.


Komentáře