Huawei MateBook útočí na tablety Surface a iPad Pro

Novinky |

Společnost Huawei na Světovém mobilním kongresu v Barceloně představila nové prémiové hybridní zařízení 2 v 1 s operačním systémem Windows 10 a názvem MateBook. Na co se můžeme těšit?

Huawei MateBook útočí na tablety Surface a iPad ProMateBook je opatřen 12palcovým IPS LCD displejem s rozlišením 2 560 x 1 400 pixelů a pohání jej procesor Intel Core M. Zařízení je tenké jen 6,9 mm a váží 640 gramů. Displej se ovládá pomocí stylusu s názvem MatePen, nebo pouhým prstem. Podle návštěvníků Světového mobilního kongresu je design MateBooku opravdu povedený a celokovové tělo zařízení se zaoblenými rohy vypadá luxusně. Podle výrobce vydrží baterie laptopu s kapacitou 33,7Wh na jedno nabití okolo 10 hodin.


Cena Huawei MateBooku začíná na 699 dolarech (cca dvacet tisíc korun) při konfiguraci s procesorem Intel Core M3, 4 GB paměti RAM a 128 GB místa na disku. Nejdražší verze s procesorem Core M7, 8 GB paměti RAM a 512 GB místa na disku pak vyjde na 1599 dolarů, tedy v přepočtu asi čtyřicet tisíc korun. Příslušenství se prodává zvlášť - obal na klávesnici stojí 129 dolarů a stylus 59 dolarů.                       

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: huawei

Komentáře