HTC představilo vlastní headset pro virtuální realitu

Novinky |

Společnost HTC spolu s firmou Valve představila na Světovém mobilním kongresu v Barceloně vlastní náhlavní soupravu pro virtuální realitu s názvem Vive VR.

HTC představilo vlastní headset pro virtuální realituHardware určený pro virtuální realitu lze v dnešní době rozdělit do dvou skupin. V té první budou zařízení jako Samsung Gear VR nebo VR pro G3 od LG, které ke svému chodu vyžadují smartphone. Do druhé kategorie spadají „opravdové“ headsety jako Oculus Rift a Sony Project Morpheus. A společnost HTC nyní představila něco, co spadá do té druhé kategorie. HTC Vive, na jehož vývoji HTC spolupracovalo s Valve, se velmi podobá Oculus Rift - namísto s mobilním zařízením uživatele se propojí s jeho počítačem. Zařízení je opatřeno celou řadou senzorů, které sledují pohyb uživatele a umožňují otáčet hlavu o 360 stupňů.


Obnovovací frekvence činí 90 MHz, díky čemuž by měl být z dvou displejů s rozlišením 1200 x 1080 přenášen plynulý obraz. Projekt je stále ve vývoji a nutno podotknout, že headset pro virtuální realitu zrovna od HTC málokdo čekal. HTC uvedlo, že vývojářská verze Vive bude dostupná na jaře a verze určená pro koncové uživatele se na trhu objeví do konce tohoto roku. Cena zatím není známa, více informací bychom se však měli dozvědět v průběhu Game Developers Conference v následujících dnech.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: htc

Komentáře