HTC představilo dva nové telefony s plnou podporou Facebooku

Novinky |

Na výstavě mobilních zařízení Mobile World Congress představila společnost HTC dva nové modely telefonů se sociální sítí Facebook integrovanou do uživatelského rozhraní HTC Sense.

HTC představilo dva nové telefony s plnou podporou FacebookuGalerie


Na výstavě mobilních zařízení Mobile World Congress představila společnost HTC dva nové modely telefonů se  sociální sítí Facebook integrovanou do uživatelského rozhraní HTC Sense.  HTC ChaCha i HTC Salsa jsou vybaveny aktuální verzí operačního systému Android Gingerbread 2.3.3 i poslední verzí uživatelského rozhraní HTC Sense.

Speciální Facebook tlačítko integrované v klávesnicích nových modelů HTC ChaCha a HTC Salsa začne lehce blikat pokaždé, je-li k dispozici možnost sdílet multimediální obsah s přáteli na Facebooku. Jeho stisknutím tlačítka lze vytvořit nový status, nahrát fotky nebo videa nebo sdílet internetové stránky. V praxi tak může uživatel vyfotit partu svých  přátel, označit jednotlivé tváře a stiskem tlačítka fotku nahrát do příslušné galerie na Facebooku. Nejnovější verze HTC Sense navíc integruje klasické SMS zprávy se zprávami ze sociální sítě Facebook.

HTC ChaCha v sobě integruje 2,6“ displej s rozlišením 480x320 pixelů, zatímco HTC Salsa má větší 3,4“ displej. Oba telefony dále nabízejí 5 megapixelový fotoaparát s přisvětlovací diodou a funkcí automatického ostření a podporu videotelefonování díky VGA kameře (640 x 480 pixelů) umístěné na čelní straně telefonu.

Dvojice nových modelů HTC ChaCha a HTC Salsa bude v České republice dostupná v průběhu druhého čtvrtletí 2011. Koncové doporučené ceny prozatím nebyly stanoveny.


Komentáře