HTC představí headset Vive ještě letos

Novinky |

Tchajwanská společnost HTC podle nových informací ještě letos vydá svůj nový headset pro virtuální realitu Vive - avšak jen v omezeném množství.

HTC představí headset Vive ještě letos
Jak uvedlo HTC v oficiálním prohlášení, první kusy Vive budou určené pro „jeho komunitu“ a vývojáře. Všichni ostatní si pak budou moci Vive pořídit v prvním čtvrtletí příštího roku. Headset Vive je určený především pro hráče, kterým umožní pohybovat se kompletně v 3D světě. Experti navíc věří, že se virtuální realita v budoucnu uchytí i mezi filmaři.


Tradiční výrobce telefonů HTC se v poslední době snaží kvůli klesajícím příjmům diverzifikovat své portfolio - a jednou z oblastí je virtuální realita. Nutno podotknout, že HTC v oblasti headsetů pro virtuální realitu není samo, obdobná zařízení v příštím roce plánují vydat také firmy Oculus a Sony. Je tak vcelku pochopitelné, že HTC chce svůj systém uvést na trh jako první. Jak uvedl šéf marketingu HTC Jeff Gattis, „příští rok bude rozhodující“. Analytici předopovídají, že v příštím roce by se na celém světě mohly headsetů pro virtuální realitu prodat dva až tři miliony kusů. 

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: htc

Komentáře