HTC chce s novými kamerami konkurovat GoPro

Novinky |

Společnosti GoPro na poli speciálních sportovních kamer doposud žádný výrazný hráč na trhu nekonkuroval, avšak to by se mělo již brzy změnit.

HTC chce s novými kamerami konkurovat GoProPodle agentury Bloomberg vyvíjí "akční vodotěsné kamerky pro extrémní sporty" nyní i společnost HTC. Ta chce vstupem na nový trh více diverzifikovat a stát se méně závislou na trhu se smartphony, na němž se jí v uplynulých letech příliš nedařilo. Podle nejmenovaného zdroje agentury Bloomberg kamerka ve tvaru tuby nabídne ultraširoké pozorovací úhly a 16MP senzor. Zařízení se navíc bude schopné pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi propojit přímo s telefony a tablety postavenými na operačních systémech Android a iOS.


HTC také zvažuje vytvoření vlastních aplikací pro obě zmíněné mobilní platformy. Nejmenované zdroje uvádějí, že kamerka by měla být představena 8. října v New Yorku spolu s novým smartphonem od HTC, který bude zaměřen na pořizování selfies. Vydání chytrých hodinek naopak HTC zatím odložilo a očekává se, že příjdou až na počátku příštího roku.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: gopro

Komentáře