Hry z PS2 bude možné přehrát na PS4

Novinky |

Společnost Sony oznámila, že její herní konzole PlayStation 4 bude již brzy schopná přehrávat hry určené pro starší PlayStation 2.

Hry z PS2 bude možné přehrát na PS4
Jak uvedli představitelé japonské společnosti ve vyjádření pro portál Wired, inženýři Sony v současné době „pracují na emulačním softwaru, který umožní přenést hry určené pro PS2 na současnou generaci konzole.“ Zatím není jasné, kdy bude finální verze emulátoru vydána, avšak podle Sony je software již testován u vybraných vývojářů. Jak podotýká portál Eurogamer, společnost EA nedávno spolu s novou hrou Star Wars Battlefront vydala pro PS4 tři starší tituly ságy Star Wars původně určené pro PS2, které byly právě pomocí tohoto softwaru emulovány.


I když by tak hráči jistě ocenili, kdyby mohli do PlayStationu 4 jednoduše vložit disk s hrou určenou pro PS2 a díky emulačnímu softwaru ji přehráli, vypadá to spíše, že takto to fungovat nebude. Pokud můžeme soudit dle postupu Electronic Arts, Sony emulační software zpřístupní vývojářům, kteří hry z PS2 převedou na PS4 a uživatelé si tak digitální verze starších titulů budou muset dokoupit.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: sony

Komentáře