Hry jsou v mobilním prostředí nejčastějším nositelem virů

Novinky |

Z nové studie společnosti McAfee vyplývá, že hry jsou v mobilním prostředí nejčastějším přenašečem škodlivých virů a červů.

Hry jsou v mobilním prostředí nejčastějším nositelem virůPodle studie McAfee s názvem Mobile Security Consumer Trends Report uživatele často zláká představa bezplatné hry a již je nepřekvapí, že aplikace vyžaduje příliš široká povolení týkající se toho, k čemu mají na mobilním zařízení přístup. Útočníci tak mají volné pole a mohou krást soukromá data. Podle McAfee asi čtvrtina nebezpečných aplikací nejen, že krade data, ale odesílají také SMS zprávy na prémiová čísla a snaží se uživatele připravit o peníze dalšími podvodnými způsoby.


Ze studie vyplývá, že uživatelé často při stahování aplikací podceňují ochranu svého soukromí především z toho důvodu, že si neuvědomují, do jaké míry mohou být ohroženi. McAfee zkoumalo ředevším nebezpečné kódy s názvem FakeRun a Fake Installer, které jsou distribuovány spolu s bezplatnými aplikacemi a odesílají SMS zprávy. Tito červi jsou rozšířeni v téměř sedmdesáti zemích a ihned po instalaci škodlivé aplikace vyžadují, aby uživatel tuto ohodnotil nejvyšším možným ratingem, takže pak vypadají legitimně.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Ben Chams - Fotolia.com

Komentáře