HP uvedlo superlevný plastový notebook Stream

Novinky |

Společnost HP tento týden na tiskové konferenci představila notebook s názvem Stream, který bude stát pouhých 199 dolarů.

HP uvedlo superlevný plastový notebook StreamStream pohání procesor Intel Celeron a notebook je opatřen 11,6palcovým nedotykovým HD displejem (HP nezveřejnilo rozlišení, HD displeje však typicky mají rozlišení 1366 x 768 pixelů). Data lze ukládat na 32 GB eMMC flashové paměti. Zajímavostí je, že v zařízení nejsou žádné větráky, tudíž je velmi tiché. HP se spojilo s Microsoftem, takže uživatel každého Streamu obdrží jednoroční předplatné Office 365 Personal, 1TB místa na cloudu na jeden rok na cloudové službě Microsoft OneDrive, 60 minut bezplatného volání přes Skype měsíčně a dárkový poukaz v hodnotě pětadvaceti dolarů, jenž lze využít v Microsoft Store.


K dispozici bude také model s 13,3palcovým displejem s podporou 4G připojení. Jako operační systém HP zvolilo Windows. Microsoft a Intel cítí v poslední době značný tlak ze strany Chromebooků a androidových tabletů, tudíž poskytuje výrobcům typu HP bezplatné licence pro Windows a uživatelům bezplatné jednoroční předplatné Office 365. Pro srovnání - zatímco prodeje Chromebooků v létě meziročně stouply o 37 %, tržby počítačů s Windows zaznamenaly tříprocentní propad.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: hp


Související články
Komentáře