HP Spectre je nejtenčí laptop na světě

Novinky |

Americká společnost HP na New York Times International Luxury Conference v Paříži představila nový luxusní laptop Spectre 13.3, který je údajně nejtenčím notebookem na světě.

HP Spectre je nejtenčí laptop na světěSpectre 13.3 je tlustý pouhého 10,4 mm, což je o 3 mm méně než u MacBooku od Apple a váží 1,1 kilogramu. Uvnitř počítače se skrývá šestá generace procesoru Intel Core i5 či i7 (dle volby zákazníka) namísto mnohem pomalejších procesorů Core M, jež pohánějí většinu počítačů v tomto segmentu. Nechybí 8 GB paměti RAM a SSD s kapacitou až 512 GB. Zajímavé je, že laptop je opatřen třemi porty USB typu C, z nichž dva podporují Thunderbolt. Ještě větším překvapením však je, že Spectre 13.3 je opatřen 1080p displejem.

I když 1080p displej je na většinu věcí pro běžné uživatele dostatečný, je pravdou, že na trhu jsou již laptopy s lepšími displeji. Displej je navíc nedotykový, na druhou stranu je však opatřen ochrannou vrstvou Gorilla Glass 4. Podle HP notebook na jedno nabití vydrží v provozu 9,5 hodiny. Spectre 13.3 se začne prodávat 25. dubna a jeho cena bude začínat na 1 169 dolarech, což je v přepočtu 28 000 Kč.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: hp


Související články
Komentáře