HP Spectre Folio: luxusní laptop balený v kůži

Novinky |

HP Spectre Folio je zvláštní úkaz, který minimálně na nějakou dobu rozvíří segment laptopů. Jde o tenké zařízení obalené v kůži, jež na omak, na pohled i vůní připomíná klasické předměty, jako je stará bunda, taška či fotbalový míč.

HP Spectre Folio: luxusní laptop balený v kůžiNovinka je zpočátku k dispozici v „koňakově hnědé,“ v prosinci pak přibyde barva s názvem Bordeaux Burgundy. Disponuje 13,3“ Full HD IPS WLED podsvíceným dotykovým displejem s rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů. Displej je chráněn sklem Corning Gorilla Glass 4 a jeho maximální jas je pěkných 400 nitů. Později bude dostupná i varianta se 4K UHD displejem.

Pokud jde o procesor, budou v prodeji hned dvě varianty – ta levnější bude mít dvoujádrový Amber Lake Core i5-8200Y od Intelu (Intel Core 8. generace). Základní frekvence je 1,3 GHz, přetaktovatelnost pak na 3,9 GHz.

Druhá varianta bude poháněna čipem Core i7-8500Y stejné generace se základní frekvencí 1,5 GHz a 4,2GHz režimem Turbo Boost.

Obě verze jsou doplněny o integrovanou grafiku Intel UHD Graphics 615 a 8 GB LPDDR3-1866 SDRAM, o vaše data se pak postará úložiště s kapacitou 256 GB. Udávaná výdrž baterie je 12,75 až 19 hodin s tím, že varianta s LTE (ano, ta je dostupná taky) vydrží spíše méně než více.

Zdroj: PCWorld.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře