HP se nedaří, pomůže rozdělení na dvě firmy?

Novinky |

Společnost Hewlett-Packard zveřejnila finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, podle nichž příjmy americké korporace kvůli slabému trhu s počítači a nízké poptávce korporátních klientů po jejích službách opět poklesly.

HP se nedaří, pomůže rozdělení na dvě firmy?
Tržby druhého největšího výrobce počítačů na světě klesají již čtyři čtvrtletí za sebou. Jak navíc uvedla šéfka HP Meg Whitmanová, pokles trhu s počítači společnost očekává i v posledním fiskálním čtvrtletí svého roku, stejně jako v roce následujícím. I to je jedním z důvodů, proč se HP na podzim toto roku rozdělí na dvě samostatné firmy, z nich jedna bude prodávat počítače a tiskárny a druhá se bude zabývat poskytováním služeb a řešení pro korporace.

V současné době Hewlett-Packard dokončuje několikaletou restrukturalizaci, v rámci které byly propuštěny desítky tisíc zaměstnanců po celém světě. Tržby společnosti za třetí fiskální čtvrtletí dosáhly 25,35 miliardy dolarů, což je o osm procent méně než před rokem. Zisk činil osmaosmdesát centů na akcii. Hodnota akcií HP jen v tomto roce poklesla již o téměř dvaatřicet procent. Managament amerického gigantu si toho je samozřejmě vědom, a tak plánuje na podzim tohoto roku rozdělit HP na dvě nové firmy, které mají být na trhu flexibilnější.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: (c) ArtFamily - Fotolia.com

Komentáře