HP představilo levný tablet s Androidem

Novinky |

HP se opět vrací na trh s tablety - společnost představila nové zařízení s názvem Slate 7, které běží na operačním systému Android a stojí pouhých 169,99 dolarů.

HP představilo levný tablet s Androidem
Jak už jeho název napovídá, Slate 7 bude opatřen 7palcovým displejem s rozlišením 1024 x 600 pixelů. Hewlett-Packard zdůraznil, že FFS+ LCD displej poskytne dobrý obraz při špatných světelných podmínkách a má široké pozorovací úhly. Uvnitř zařízení tepe dvoujádrový ARM procesor Cortex-A9 SoC na frekvenci 1,6GHz a uživatelé budou moci k ukládání dat využít 8GB flashové paměti, již lze dále rozšířit pomocí microSD karet. Co se týká dalšího vybavení, Slate 7 je opatřen 802.11 b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 2.1, VGA kamerkou nad displejem a 3MP kamerkou vzadu. Slate 7 běží na Androidu 4.1 Jelly Bean a k dispozici je i kvalitní Beats audio.

Tablet je tlustý 10,7mm a váží necelého půl kilogramu. Zařízení od HP je o třicet dolarů levnější, než Nexus 7, na druhou stranu tablet od Googlu je však poháněn výkonnějším procesorem a nabídne NFC či GPS spolu s dvojnásobným místem na disku. Bude tak na každém kupujícím, zda si bude chtít za funkce navíc připlatit. Slate 7 se začne prodávat v dubnu, vystaven bude už tento týden na Světovém mobilním kongresu ve Španělsku.

Zdroj: Techspot

Titulní foto: HPÚvodní foto: hp

Komentáře