HP představí tablet s procesorem Haswell

Novinky |

Společnost HP připravuje vydání nového tabletu, jenž bude poháněn čtvrtou generací nového procesoru od Intelu s názvem Haswell.

HP představí tablet s procesorem HaswellTablet bude unikátní v tom, že nebude vyžadovat aktivní chlazení. O této technologii si přitom si řada expertů myslela, že nebude možná až do vydání páté generace procesoru s označením Broadwell. Podle představitelů HP byl tablet již vystaven během tiskové konference Intelu na Computexu, avšak z řad odborné veřejnosti se mu nedostalo potřebné pozornosti. Oficiálně má být zařízení představeno později v tomto roce, což dává smysl, vezmeme-li v úvahu, že v současné době procesory Haswell pohánějí především high-endové desktopy a notebooky.


Tablet poběží na plnohodnotné verzi Windows 8 a bude tak jistě zajímavé sledovat, zda se HP podaří docílit nějaké rozumné výdrže baterie. K tlumení teploty procesoru bude použito komplexní pasivní chlazení, které má však výhodu v tom, že neobsahuje zbytečný větrák. Na hlučný větrák si stěžují například uživatelé tabletu Surface Pro od Microsoftu, jenž je poháněn procesorem Ivy Bridge.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) malexeum - Fotolia.com

Komentáře