HP odhaluje ZBook X2, drahý hybrid pro grafiky

Novinky |

Společnost HP na středeční konferenci Adobe Max uvedla konvertibilní (hybridní) notebook 2 v 1 profesionální třídy, HP ZBook X2.

HP odhaluje ZBook X2, drahý hybrid pro grafikyVýrobce tvrdí, že jde o nejvýkonnější oddělitelný PC a první oddělitelnou pracovní stanici na světě, která byla vytvořena speciálně pro umělce, designéry a profesionály v oblasti digitálního zpracování obrazu.

Zařízení běží na procesoru (až) Intel Core i7-8650U, který doplňuje 32 GB paměti DDR4 RAM, grafika Nvidia Quadro M620 a SSD disk (PCIe NVMe M.2) s kapacitou 2 TB. K další výbavě se řadí 14palcový 4K IPS DreamColor displej. Vzhledem k výše uvedenému není asi příliš překvapivé, že tento stroj disponuje aktivním chlazením.

Po stránce konektivity je ZBook X2 vybaven dvěma porty USB typu C Thunderbolt 3 i portem HDMI 1.4, konektorem USB 3.0 a kombinovaným jackem na sluchátka/mikrofon. Najdeme zde také čtečku SD karet, dvoupásmovou Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, vestavěný stojánek a dvě 720p kamery. To vše běží na Windows 10 Home nebo Pro či FreeDOS 2.0.

Kromě klávesnice je HP ZBook X2 vybaven stylusem podporujícím 4 096 úrovní citlivosti tlaku. Jde o poměrně těžké zařízení (na svou kategorii, samozřejmě), což je však částečně způsobeno tím, že splňuje vojenské standardy odolnosti. A cena? Od 1 749 dolarů, tedy nějakých 38 tisíc korun. Ale budete-li chtít nejvyšší konfiguraci, zaplatíte samozřejmě mnohem více.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře