HP Inc. představilo svůj první notebook

Novinky |

Netrvalo to příliš dlouho a nově vzniklá společnost HP Inc. představila svůj první vlastní notebook ZBook Studio, který je dostupný v konfiguraci s 15,6palcovým či 17,3palcovým 4K displejem.

HP Inc. představilo svůj první notebook
Zbook Studio je vůbec prvním produktem nově vzniklé firmy HP Inc., která v listopadu vznikla rozdělením společnosti Hewlett-Packard (druhou nástupnickou firmou je Hewlett-Packard Enterprise). ZBook Studio je tenký 18 mm a váží jen 1,99 kilogramu. Uživatelé si notebook mohou nakonfigurovat podle vlastních představ, u procesorů je možné vybírat z řady Intel Core, jako grafickou kartu lze použít například Nvidii Quadro a disk může mít kapacitu až 2 TB. Stojí za zmínku to, že ZBook Studio je jedním z mála laptopů, které je možné vybavit i serverovými procesory Xeon.


ZBook Studio se začne prodávat v prosinci za 1 699 dolarů (v přepočtu více než čtyřicet tisíc korun). Pokud se vám za nový notebook nechce dávat tolik peněz, HP Inc. bude mít v nabídce také nové Zbook 15u s 1080p displejem a cenovkou 1 099 dolarů (v přepočtu dvacet sedm tisíc korun).                          

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: hp

Komentáře