HP brzy vydá nové smartphony

Novinky |

Americká společnost Hewlett-Packard podle všeho již za několik týdnů vydá nové chytré telefony s velkými displeji za rozumnou cenu.

HP brzy vydá nové smartphonyNení tajemstvím, že HP již nějakou dobu pokukuje po trhu s chytrými telefony. Šéfka společnosti Meg Whitmanová minulý rok uvedla, že firma nakonec bude muset svým zákazníkům nějaký smartphone nabídnout. A pokud jsou pravdivé nejnovější zprávy, mohli bychom se takového zařízení dočkat již brzy. Podle portálu The Information HP plánuje vydání nových smartphonů s šesti a sedmipalcovými displeji již na leden 2014. Má jít o levné telefony postavené na operačním systému Android, jež budou stát mezi dvěma sty a dvěma sty padesáti dolary (maximálně 5 000,- Kč).


Pokud vezmeme v úvahu cenu, nedá se předpokládat, že se dočkáme příliš výkonného hardwaru a telefony HP tak uspějí spíše na rozvojových trzích než v Evropě či Severní Americe. HP není na trhu s mobilními telefony žádným nováčkem. V roce 2000 Compaq (později jej koupilo HP) představil iPAQ s Windows Mobile, jenž v následujících letech vystřídaly další modely. HP také vydalo svůj mobilní operační systém s názvem webOS, jenž však v konkurenci iOS a Androidu neuspěl a v srpnu 2011 byl jeho komerční vývoj ukončen.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) bloomua - Fotolia.com

Komentáře