Hotmail hlásí snížení objemu spamu v doručené poště na 3 procenta

Novinky |

Podle nejnovější studie analytické firmy Cascade Insights poklesl podíl spamu v inboxu uživatelů služby Hotmail na 3 procenta. Oproti obdobnému měření v roce 2006 tak Hotmail snížil podíl spamu na pouhou desetinu.

Hotmail hlásí snížení objemu spamu v doručené poště na 3 procenta
Do desetinásobně vyšší úspěšnosti Hotmailu v blokování spamu oproti roku 2006 se promítly jak nové bezpečnostní nástroje, které Microsoft v rámci lepšího filtrování spamu nasadil v pozadí služby, tak i některé nové funkce dostupné samotným uživatelům. Jednou z nich je například technologie SmartScreen, která na základě vstupů od stovky tisíc uživatelů filtruje došlou poštu a veškeré podezřelé e-maily přesouvá do spamové složky a přidává i upozornění na možné riziko. Díky této funkci samotné se dle tvrzení společnosti daří blokovat až 95 procent došlého spamu.

„Rozdíl mezi Gmailem a druhým Hotmailem se již pohybuje jen v mezích statistické odchylky, za mnohem důležitější však považuji samotné zlepšení Hotmailu, v kterém se promítly naše investice do této služby z posledních let, a které nám umožní napravit její historicky pošramocenou pověst,“ uvedl v tiskovém prohlášení Tomáš Koška, ředitel on-line divize pro střední a východní Evropu ve společnosti Microsoft.Úvodní foto: © Alexander Lukin - Fotolia.com

Komentáře