Hollywoodský právník hrozí Googlu žalobou kvůli nahým fotkám celebrit

Novinky |

O fotografiích celebrit, které unikly ze služby iCloud, se toho během posledního měsíce napsalo mnoho a na pranýři byla především společnost Apple. Nyní to však vypadá, že by kvůli skandálu mohl o desítky milionů dolarů přijít i Google.

Hollywoodský právník hrozí Googlu žalobou kvůli nahým fotkám celebritZnámý hollywoodský právník Marty Singer v uplynulých týdnech podle nově zveřejněných informací pohrozil Googlu žalobou, v níž by žádal náhradu škody ve výši sto milionů dolarů. Singer zastupuje blíže nespecifikovanou skupinu celebrit, jejichž (nahé) fotografie unikly na internet. V dopise Googlu Singer píše, že "Google nejenže zodpovědně neodstraňuje odkazy na tyto fotografie ze svého vyhledávače, což je opovrženíhodné a trestuhodné, avšak také vědomě usnadňuje protiprávní jednání." Podle Singera Google vydělal na obrázcích miliony. Právník tvrdí, že navzdory požadavkům na odstranění těchto fotografií zaslaných před měsícem Google vydělal obrovské sumy na videích a obrázcích hostovaných na stránkách jako Blogger a YouTube.


I když bylo podle Singera Googlu od prvního požadavku na odstranění těchto dat z jeho portálů zasláno požadavků ještě několik, "Google nepodnikl v tomto směru žádné kroky". Jak však podotýkají experti, Google je proti podobným nařčením americkými zákony do značné míry chráněn, jelikož neodpovídá za věci, které na jeho portály uživatelé nahrají. Na druhou stranu pokud by se podařilo prokázat, že Google schválně váhal s odstraněním fotografií a videí, aby na své stránky přilákal uživatele, dalo by se o náhradě škody již mluvit.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) ArtFamily - Fotolia.com

Komentáře