Hlasová asistentka ve Windows Phone 8.1 bude detailně studovat chování uživatele

Novinky |

Nová hlasová asistentka s názvem Cortana, jež se objeví ve Windows Phone 8.1, by měla chování uživatele studovat tak, jako zatím žádná jiná obdobná služba.

Hlasová asistentka ve Windows Phone 8.1 bude detailně studovat chování uživatelePodle dobře informovaných zdrojů portálu Verge Cortana (jde o pracovní název, který bude nejspíše ještě změněn) bude analyzovat informace o poloze uživatele, jeho chování, osobní informace, připomínky nebo informace o kontaktech. Uživatelé však budou moci jednoduše nastavit, které informace má asistentka shromažďovat a to velmi detailně, což žádný jiný srovnatelný hlasový asistent na trhu (Siri či Google Now) neumožňuje. Cortana, jež bude součástí Windows Phone 8.1, se na trhu objeví v dubnu - očekává se její představení v době konání vývojářské konferenci BUILD.


Cortana bude údajně "naslouchat" konverzacím a sbírat informace o různých akcích uživatele. Podle vývojáře Stefana Weitze z Microsoftu Cortana dokonce bude v určitých situacích vyjadřovat i emoce. Na podobném hlasovém asistentovi, který měl „milovat svého uživatele“, pracuje také již nějakou dobu společnost Nuance.

 

Zdroj: IDG News Service Úvodní foto: © malekas - Fotolia.com

Komentáře