Headset pro virtuální realitu od Sony se začne prodávat příští rok

Novinky |

Společnost Sony oznámila, že její headset pro virtuální realitu s pracovním názvem Project Morpheus se na pultech obchodů objeví již v příštím roce.

Headset pro virtuální realitu od Sony se začne prodávat příští rokNa Game Developers Conference v San Franciscu to uvedl Shuhei Yoshida ze Sony, který taktéž představil předělaný prototyp headsetu, jenž má být téměř totožný s finálním produktem určeným pro končené uživatele. Project Morpheus se oproti dříve představené verzi dočkal řady vylepšení, mezi něž patří nový 5,7palcový displej s obnovovací frekvencí 120 Hz (obnovovací frekvence je tak oproti předchozí verzi zařízení dvojnásobná). Vyšší obnovovací frekvence nejen, že zkracuje odezvu, ale minimalizuje také pocit nevolnosti při delším užívání headsetu. OLED displej má rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů a poskytuje zorné pole do 100 stupňů (s headsetem je samozřejmě možné se otáčet o 360 stupňů).


Sony snížilo také odezvu - čas mezi tím, co uživatel pohne svou hlavou a tím, než se na displeji zobrazí požadovaná reakce - z 0,04 sekundy na 0,018 sekundy. Headset je nyní také snadnější umístit na hlavu a rychle jej zase sundat. Bližší informace včetně ceny bychom se měli dozvědět v červnu na veletrhu E3.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: sony

Komentáře