Halloween - postrach internetu

Novinky | 30.10.10

Halloween se blíží, a proto mají spammeři plné ruce práce.

Tento populární svátek tradičně doprovází celá řada podvodných e-mailů. Tým Norton společnosti Symantec již zaznamenal pokusy kyberkriminálníků vylákat z uživatelů citlivá data pod záminkou nejrůznějších halloweenských výher, e-pohlednic, dárků, on-line soutěží nebo kostýmů.

Počítačoví zločinci vědí, že jak se Halloween blíží, lidé hledají na poslední chvíli tipy na něco zvláštního. Podvodníci zneužívají přirozenou lidskou zvědavost. Uživatelé potom snadno kliknou na falešný odkaz v e-mailu a tím umožní přístup ke svému počítači a odcizení citlivých dat.

Příklady názvů podvodných e-mailů:

·        ”xxxxx” Halloween Series Campaign Vol1
·        Halloween Treat Bags, Home Decorations, and More
·        Open this! $1 Million Prize
·        Halloween Special! Up to 85% off ink and toner
·        Halloween E-card - no cost
·        Low Price Sexy Halloween Costumes SALE !!! Free Shipping , Free Gift

 Specialisté v oboru počítačové bezpečnosti  uživatelům radí, jak se chránit před nástrahami internetu:

73 % obyvatel USA již někdy bylo obětí počítačové kriminality. Nejběžnější jsou útoky zombie botnetů (sítě infikovaných počítačů). Tyto útoky umožňují kyberkriminálníkům převzít kontrolu nad počítačem a využít jej k rozesílání spamu, aniž by o to uživatel věděl. Požívejte renomovaný bezpečnostní software, který vás ochrání, když třeba i omylem kliknete na podvodný odkaz.

Zločinci mohou proniknout do nepoužívaných e-mailů a účtů na sociálních sítích lidí po smrti a zneužít je k rozesílání spamu. Obraťte se proto v takových případech na poskytovatele internetových služeb nebo webových stránek a informujte je o těchto aktivitách.


Komentáře