Hackerský útok Anonymous mířil na sociální sítě Severní Koreje

Novinky |

Severní Korea o sobě v posledních dnech dává vědět zejména výhrůžkami svému jižnímu sousedovi a USA. Dnes se ale proslavila i jinak – tak, jak její představitelé nejspíše nezamýšleli.

Hackerský útok Anonymous mířil na sociální sítě Severní KorejeHackeři totiž zaútočili na oficiální účty komunistické země na sociálních sítích Flickr a Twitter. K útoku se přihlásilo hnutí Anonymous. Útočníci zároveň získali přístup na severokorejský web nabízející hudbu a knihy a hlavní zpravodajský server. Oba weby shodili.

Účet země na Flickru tak nyní obsahuje třeba obrázek lídra Severní Koreje, Kim Čong Una, s prasečíma ušima a tetováním Mickeyho Mouse na břiše. Na obrázku se mimo jiné píše, že je Kim „hledaný“ za „ohrožování světového míru mezikontinentálními balistickými střelami a nukleárními zbraněmi“.

severní korea flickr anonymous

Mezi další obrázky patří logo „We are Anonymous“ a několik dalších fotografií s maskou Guye Fawkese – populárním symbolem hackerů z Anonymous. Feed Twitteru Severní Koreje zase směřuje k některým z napadených stránek.

Podle oznámení na webu Pastebin hackeři oznamují, že využili „několik mužů v terénu, kterým se podařilo přinést do země pravý internet za pomoci řetězce Wi-Fi opakovačů na dlouhou vzdálenost s vlastními frekvencemi, takže ještě nejsou ucpané.“ Anonymous také tvrdí, že mají přístup k telefonním linkám pro vytáčený přístup, s cílem propojení těchto dvou sítí. „Jakmile spojení stabilizujeme a optimalizujeme, vlijeme do jejich sítě koťátka a porno,“ tvrdí se v oznámení.

Stejné oznámení nešetří kritikou vůči Spojeným státům a obviňuje zemi z „tvorby nového typu kubánské krize.“ Oznámení také tvrdí, že Anonymous a občané to „zvládnou mírovou cestou.“

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře