Hackerovi hrozí za útok na Amazon a eBay 27 let vězení

Novinky |

Pětadvacetiletý ruský hacker byl zatčen za to, že před čtyřmi lety údajně zosnoval útoky typu DDoS (Denial of Service - odepření služby) na Amazon a eBay.

Hackerovi hrozí za útok na Amazon a eBay 27 let vězení
Dmitry Olegovich Zubakha byl zatčen na Kypru na základně mezinárodního zatykače a v současné době čeká na vydání do Spojených států. Zubakha podle obvinění s pomocí jiného ruského hackera naplánoval a provedl v červnu roku 2008 útoky typu DDoS proti Amazonu, eBay a Priceline. Útoky byly provedeny tak, že hackeři na stránky zmíněných společností nasměrovali tisíce jimi ovládaných počítačů nic netušících uživatelů. Podle amerického Ministerstva spravedlnosti pak zákazníci mohli webové stránky jen s obtížemi využívat k nákupu.

Zubakha navíc v rámci útoku ukradl informace o 28 000 kreditních kartách, které následně nabízel na hackerských fórech. Z toho důvodu jsou oba hackeři obviněni také z krádeže a podvodu. Pokud bude usvědčen, hrozí Zubakhovi pět let vězení za spiknutí, deset let a pokuta 250 000 dolarů za cílené poškození chráněných počítačových systémů, dalších deset let a pokuta 250 000 dolarů za bezprávní manipulaci se zařízeními a k tomu všemu ještě dva roky za krádež informací o kreditních kartách – celkem tedy 27 let vězení.Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com

Komentáře