Hackeři zaútočili na společnost Kaspersky Lab

Novinky |

Ruská bezpečnostní společnost Kaspersky Lab uvedla, že na její vlastní systémy nedávno zaútočili blíže nespecifikovaný hackeři, jež byli podle všeho placeni vládou některého státu.

Hackeři zaútočili na společnost Kaspersky LabPodle šéfa Kaspersky Lab Eugena Kasperského je snaha o průnik do systémů jeho firmy jasným příkladem průmyslové špionáže. Jak uvedl Kaspersky, cílem hackerů rozhodně nebyly osobní informace uživatelů bezpečnostních produktů jeho firmy, nýbrž dokumenty uložené na počítačích divize Kaspersky, jež se zabývá výzkumem a vývojem. Běžní uživatelé tak mohou zůstat klidní. Na druhou stranu je možné, že se hackeři dostali ke zdrojovému kódu a dalším materiálům, díky kterým získají dobrý přehled o tom, jaké znalosti mají experti Kaspersky o škodlivých kódech.


Kaspersky uvedl, že červ Duqu 2.0 použitý při útoku na sítě jeho firmy byl „velmi, velmi pokročilý“ a útočníci při útoku na systémy použili tři dříve neznámé (tzv. zero-day) bezpečnostní díry, přičemž se snažili co možná nejvíce vyhnout provádění změn na pevných discích. Příprava a provedení celého útoku údajně musely stát miliony dolarů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře