Hackeři se najdou také mezi neonacisty, zaútočili na web památníku Buchenwald

Novinky | 29.07.10

Jak vyplývá ze včerejšího dění, hackeři se nezastaví opravdu před ničím, obzvláště pak jsou-li vyhraněného politického názoru.

Skupina pravicově zaměřených hackerů včera provedla útok na oficiální webové stránky sloužící jako vzpomínka na hrůzné dění v koncentračním táboře Buchenwald. Počítačovým pirátům se podařilo vymazat Knihu mrtvých sloužící jako seznam obětí a nahradili ji nacistickými symboly a hesly včetně výhrůžky říkající: "My se vrátíme".

Hackeři z webu také zcela odstranili informace o někdejším pobočním táboře nucených prací Mittelbau Dora představujícím nacistickou zbrojní továrnu a přidali odkazy na internetové stránky s obsahem popírajícím holocaust.

Dle agentury Reuters se šéf nadace spravující buchenwaldský památník Volkhard Knigge k celé situaci vyjádřil slovy: "Zničením služeb a dokumentace, které poskytujeme, například Knihy mrtvých buchenwaldského koncentračního tábora, se pachatelé pokusili vymazat vzpomínku na oběti zločinů nacismu".

Napadený web je nyní opět v provozu, nicméně návštěvníkům se ihned po vstupu na stránky buchenwald.de zobrazí okno se zprávou odsuzující proběhlý útok.

Koncentrační tábor Buchenwald byl založen roku 1937 a za dobu sedmi a půl let jím prošlo necelého čtvrt milionu vězňů, z nichž asi 56 000 zahynulo, nebo bylo popraveno. V táboře Mittelbau Dora bylo nuceno pracovat okolo 60 000 lidí, z nichž zhruba třetina zemřela.


Komentáře