Hackeři po kybernetickém útoku zveřejnili citlivé informace o zaměstnancích Sony

Novinky |

Vypadá to, že záplava citlivých informací po kybernetickém útoku na společnost Sony nemá konce. Poté, co se na internetu objevilo pět doposud nevydaných filmů, zveřejnili hackeři i osobní data bývalých a současných zaměstnanců firmy.

Hackeři po kybernetickém útoku zveřejnili citlivé informace o zaměstnancích SonyPodle bezpečnostní společnosti Identity Finder se na internetu v tomto týdnu objevilo 33 000 dokumentů, které hackeři ukradli při kybernetickém útoku na Sony Pictures. Dokumenty obsahují velmi citlivé informace: kromě výše platů a čísel sociálního zabezpečení například i adresy více než 47 000 zaměstnanců Sony, a to včetně velkých hollywoodských celebrit jako Sylvester Stallone. Jak dodal Identity Finder, většina dat není nijak chráněna heslem a jsou jednoduše v excelových souborech. Z vyšetřování, které vede Sony, FBI a bezpečnostní společnosti FireEye, vyplývá, že červ využitý k útoku byl vytvořen na počítači, na kterém byla jako výchozí jazyk nastavena korejština.


Červ je podle FBI velmi podobný tomu, který útočil před rokem na jihokorejské banky a televizní stanice. Společnost Sony podle agentury Reuters zaměstnancům, jejichž data byla zveřejněna, poskytne bezplatné monitorování účtů a další ochranu po dobu jednoho roku zdarma. Právní zástupci Sony se snaží dostat citlivá data z webu, avšak jak podotýká deník Wall Street Journal, jakmile se jednou data dostanou na peer-to-peer stránky, je téměř nemožné je nechat smazat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře