Hacker půjde za krádež 15 milionů dolarů na 21 měsíců do vězení

Novinky |

Americký hacker byl odsouzen k jedenadvaceti měsícům ve vězení za to, že se jako člen zločinecké skupiny naboural na účty u bank a brokerských firem a pokusil se ukrást 15 milionů dolarů.

Hacker půjde za krádež 15 milionů dolarů na 21 měsíců do vězeníJedenačtyřicetiletý Robert Dubuc se ke všem bodům obžaloby přiznal u federálního soudu v New Yorku již v dubnu, nyní však soudce vynesl rozsudek. Jeho spolupachatel Oleg Pidtegerya se ke stejným činům přiznal a rozsudek v jeho věci je očekáván v prosinci. Podle obžaloby byli oba dva muži členy mezinárodní zločinecké organizace vedené Ukrajinci Alexejem Sharapkou a Leonidem Yanovitským, kteří byli taktéž obviněni, avšak zatím se je nepodařilo postavit před soud.


Skupina hacekrů se v letech 2012 a 2013 nabourala do účtů velkých světových bank Citigroup či JPMorgan Chase a dalších institucí typu PayPal či dokonce amerického ministerstva spravedlnosti a přesunula z nich peníze na účty tzv. bílých koní, které kontrolovali. Následně skupina podle obžaloby bílé koně nechala peníze vybrat z bankomatů a nakoupila si za ně různé předměty pro svou vlastní potřebu. Dubuc prováděl hackerské útoky ze svého domu v Massachusetts, zatímco Pidtegerya vedl menší skupinu hackerů v New Yorku.

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře