Gorilla Glass je na více než miliardě zařízení

Novinky |

Technologie Gorilla Glass, díky které jsou displeje na chytrých mobilních telefonech a tabletech tak odolné, se podle nejnovějších statistik nachází na více než miliardě zařízení po celém světě.

Gorilla Glass je na více než miliardě zařízení
Gorilla Glass využívá v současné době třiatřicet výrobců a technologie je k vidění na více než pěti stech modelech. Nejdříve se technologie začala používat u chytrých mobilních telefonů, jakmile se však před pár lety na trhu začaly objevovat první tablety, technologie Gorilla Glass od společnosti Corning pro ně byla jasnou volbou. V poslední době se pak na trhu začaly objevovat dokonce i notebooky a televizory vybavené tímto zpevněným sklem.

Informaci, že se Gorilla Glass nyní nachází na více než miliardě zařízení po celém světě, zveřejnil Corning ve své finanční zprávě za třetí čtvrtletí spolu s tím, že jen v tomto čtvrtletí příjmy společnosti dosáhly 2,04 miliardy dolarů, což oproti předchozímu čtvrtletí představuje 7% nárůst. Čistý zisk Corningu se vyšplhal na 521 milionů dolarů, tedy o 59 milionů dolarů více než v uplynulém čtvrtletí. Ve srovnání se třetím čtvrtletím roku 2011 však jde o 36% propad.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Elenathewise - Fotolia.com

Komentáře