Gorilla Glass 3D bude chránit zahnuté displeje

Novinky |

Společnost Corning oznámila, že vyvinula nové tvrzené sklo s názvem Gorilla Glass 3D, jež bude chránit zakřivené displeje na mobilních zařízeních.

Gorilla Glass 3D bude chránit zahnuté displejeGorilla Glass od společnosti Corning chrání displeje snad na všech přenosných zařízeních spotřební elektroniky, na něž si vzpomenete - od smartphonů až po laptopy. Nyní firma představila nový typ svého tvrzeného skla s názvem Gorilla Glass 3D, který je určen pro novou vlnu telefonů a chytrých hodinek se zakřiveným displejem. Gorilla Glass 3D je vyráběn za pomoci nového výrobního procesu, díky němuž lze sklo tvarovat do všemožných úhlů, aniž by ztratilo své vlastnosti a tvrdost. A s tím, jak to vypadá, že budoucnost patří právě zahnutým displejům, je nová výrobní technologie pro Corning nutností.


Corning vyvinul nové výrobní procesy ve spolupráci s G-Tech Optoelectronics Corporation (GTOC) a celý výrobní proces se odehrává pod jednou střechou. Díky tomu bude Corning schopný dodávat své sklo mnohem rychleji než konkurence. Corning v současné vyrábí již třetí verzi svého Gorilla Glass.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © frog - Fotolia.com

Komentáře