GoPro se nedaří, tržby se propadly o 40 %

Novinky |

Americká společnost GoPro zveřejnila své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí tohoto roku, které jsou opět mnohem horší, než se předpokládalo.

GoPro se nedaří, tržby se propadly o 40 %Tržby GoPro ve třetím čtvrtletí dosáhly hodnoty 240,5 milionu dolarů, což je o 40 % méně než ve stejném období minulého roku. Analytici na Wall Street v průměru očekávali tržby ve výši 316 milionů dolarů. Hodnota akcií společnosti po zveřejnění finančních výsledků poklesla o více než 22 %. Jinými slovy, hodnota GoPro se během několika dnů snížila o 250 milionů dolarů. Mluvčí společnosti uvedl, že v posledním čtvrtletí tohoto roku firma očekává tržby mezi 600 a 650 miliony dolarů, a ačkoliv předvánoční sezóna obecně přináší nadprůměrné výsledky, přesto se to může zdát jako příliš optimistické číslo.

Jak uvedl šéf GoPro Nick Woodman, problém není v tom, že by po výrobcích jeho firmy nebyla poptávka, nýbrž v tom, že společnost nedokáže dostatečně rychle vyrábět dostatečný počet kusů svých kamer a dronů. "V roce 2017 bychom se však opět měli vrátit k ziskovosti, a to díky našim novým produktům. Očekáváme dvouciferný růst tržeb," uvedl Woodman.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: gopro

Komentáře