Google zveřejnil open source kód pro Chrome OS

Novinky | 20.11.09

Operační systém Google Chrome OS bude podle internetového giganta k dispozici již v roce 2010.

Google zveřejnil open source kód pro Chrome OS


Společnost Google zveřejnila open source kód pro svůj operační systém Google Chrome OS. První přístroje, fungující pod novým operačním systémem, budou uvedeny na trh v druhé polovině roku 2010, nicméně Google kód zveřejnil již teď, aby ke spolupráci na dalším vývoji přizval členy open source komunity a také další vývojáře.

Chrome OS je podle společnosti Google navržen tak, aby počítač co nejméně zatěžoval a aby byl co nejrychlejší. Uživatel se tak po zapnutí počítače bude moci na internet přihlásit během několika vteřin. Operační systém vychází z webového prohlížeče Google Chrome.„V uplynulých několika letech začali lidé trávit na internetu stále více času, přičemž zároveň s tím se rozšiřoval okruh činností, které uživatelé na internetu provádějí. My jsme si proto dali za cíl vytvořit takový operační systém, který bude reflektovat současné využití internetu,“ prohlásil Sundar Pichai, viceprezident pro produktový management Chrome.

Operační systém Google Chrome nabízí mimo jiné tyto vlastnosti:

•    Google Chrome nastartuje během několika sekund, internetové aplikace a stránky na něm poběží rychle.
•    Bezpečnost – Google Chrome OS byl navržen tak, aby byl co nejodolnější proti virům a škodlivému softwaru.
•  Jednoduchost – Google Chrome OS bude schopen spouštět aplikace z webu. To znamená, že editace dokumentů, pdf souborů a prohlížení obrázků bude probíhat online. Uživatelé nebudou muset stahovat z internetu žádné aplikace nebo se obtěžovat jejich aktualizací.
•    Flexibilita – Pokud uživatel počítač ztratí nebo se mu poškodí, bude se moci přihlásit z jakéhokoli jiného přístroje používajícího Google Chrome OS a o svá data tak nepřijde.

Společnost Google oznámila dostupnost kódu během konference, konané v ústředí v Mountain View. Více informací najdete na blogu nebo navštivte www.chromium.org.


Komentáře