Google zveřejnil, kolik zaplatil studentovi za doménu Google.com

Novinky |

Americká společnost Google konečně zveřejnila částku, kterou na podzim minulého roku zaplatila studentovi, jenž se krátce stal vlastníkem domény Google.com.

Google zveřejnil, kolik zaplatil studentovi za doménu Google.comGoogle i student americké Babson University Sanmay Ved částku doposud tajili, americký gigant ji však nyní zveřejnil v příspěvku na blogu věnujícím se odměnám udělovaným v rámci programu Google Security Rewards, v němž Google odměňuje experty, kteří v jeho službách objeví různé díry a chyby. Jak vyplývá ze zveřejněných údajů, firma Vedovi nejprve nabídla 6 000 dolarů, avšak když se dozvěděla, že student chce peníze věnovat charitě, zdvojnásobil tuto částku na 12 000 dolarů.


Celá událost se stala 29. září minulého roku, kdy Ved prohledával portál Google Domains, jenž prodává domény, a všiml si, že za cenu 12 dolarů je na prodej i Google.com. Tu si tedy ihned koupil, avšak jejím vlastníkem byl pouhou jednu minutu, než obdržel e-mail o zrušení objednávky. To, jak Google nad svou nejcennější doménou ztratil kontrolu, doposud není jasné.

 

Zdroj: IDG News Service                Úvodní foto: PCWorld.com

Komentáře