Google zpřístupnil veřejnosti živé video vysílání Hangouts On Air

Novinky |

Google na své sociální síti Google+ spustil funkci veřejných skupinových video hovorů Hangouts On Air (Vysílaná setkání), jež jsou nyní dostupné všem uživatelům.

Google zpřístupnil veřejnosti živé video vysílání Hangouts On Air
Služba Vysílaná setkání dává uživatelům do rukou možnost sledovat živé video vysílání a současně do něj přispívat. Skupinového video hovoru se interaktivně účastní pozvaní uživatelé a vysílání pak může živě sledovat celý svět.

Vysílaná setkání byla doposud dostupná pouze skupině vybraných jedinců, Google však službu shledal dostatečně propracovanou a uvolnil ji pro všechny své uživatele (respektive služba je zatím dostupná v omezeném počtu zemí). Skupinové video hovory lze živě vysílat z Google+, YouTube kanálu, či video integrovat do vlastní webové stránky.

Nejedná se však o pouhé vysílání videa v živém čase, během sezení lze kontrolovat, kolik uživatelů přenos sleduje, a video je současně automaticky nahráváno. Jakmile Vysílané setkání ukončíte, záznam se uloží na vás YouTube kanál i sociální síť Google+.

V průběhu setkání samozřejmě nejste omezeni pouze webkamerou vašeho notebooku či PC, nýbrž lze pro setkání využít i přenosná zařízení v podobě smartphonů či tabletů prostřednictvím aplikace Google+ pro Android (uživatelé iPhonů si zatím budou muset počkat).

Jakmile setkání zahájíte, video nebude veřejně vysíláno, dokud k tomu sami nesvolíte. Během celého sezení pak máte k dispozici soukromý chat, který mohou využívat pouze účastníci video hovoru. Demonstraci služby si můžete prohlédnout v oficiálním videu Googlu.

 

Zdroj: PCWorld.com Googleblog.blogspot.com/Úvodní foto: http://googleblog.blogspot.com/

Komentáře