Google získal patent pro chytré hodinky fungující na principu Google Glass

Novinky |

Google získal patent na vývoj chytrých hodinek s výklopným displejem, které budou fungovat na podobném principu jako velmi očekávané brýle Google Glass zobrazující rozšířenou realitu.

Google získal patent pro chytré hodinky fungující na principu Google Glass
Podle patentu budou hodinky obsahovat procesor, bezdrátový vysílač, kameru a výklopný displej, na kterém budou zobrazovány informace. Za pomoci bezdrátového připojení bude uživatel schopen hodinky synchronizovat se svým chytrým telefonem a ty pak budou zobrazovat notifikace (e-maily, aktualizace, apod.). Stejně tak budou mít přístup k síti.

Kamera má fungovat ve spolupráci s odklápějícím se displejem. Společně tak zobrazí, kam se hodinky „dívají“ a nabídnou věrohodný obraz rozšířené reality.

Stejně jako Google Glass mají i chytré hodinky zobrazovat rozšířenou realitu za pomoci GPS a kamerky. Pokud se ve vaší blízkosti objeví například historická památka, vyklopíte displej, namíříte na památku a hodinky vám o ní zobrazí informace.

Hi-tech oblečení jako nadcházející módní trend?

Zatím není jasné, zda budou hodinky pracovat v tandemu s brýlemi Google Glass nebo se bude jednat o samostatný a odlišný produkt. Bez ohledu na to, jak budou hodinky fungovat, však vyjadřuje tento vývoj další snahu Googlu pokračovat v trendu „nositelných“ počítačových technologií.

Existují také spekulace, že konkurenční společnost Apple pracuje na vývoji svých vlastních chytrých brýlí (podle patentů zveřejněných v létě) a řada dalších firem (například Sony a Nike) se v současnosti zaměřuje na vývoj hi-tech oblečení. Dokonce i společnost Smith Optics, která se zabývá výrobou helem a brýlí pro snowboardisty a lyžaře, oznámila, že plánuje představit brýle disponující technologií rozšířené reality zaměřené na sportovní nadšence, kteří si libují v head-up záznamech.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: google.plus.com

Komentáře