Google ze svého obchodu odstraňuje aplikace blokující reklamu

Novinky |

Google ze svého elektronického obchodu Google Play odstranil aplikace, které blokovaly reklamu na webu. Údajně porušují jeho pravidla.

Google ze svého obchodu odstraňuje aplikace blokující reklamuTvůrci jedné z odstraněných aplikací s názvem Adblock Plus údajně ve středu od Googlu dostali e-mail, v němž bylo uvedeno, že program porušuje podmínky Google Play. "Zjistili jsme, že vaše aplikace zasahuje nebo se připojuje k jiné službě či produktu bez autorizace," uvedl Google. Odstraněna byla také obdobná aplikace AdAway. Jak podotkli experti, příjmy Googlu jsou na internetové reklamě hodně závislé a aplikace, které reklamy blokují tak zamezí uživatelům, aby na ně klikali. Od listopadu 2012 si Adblock na Android stáhl téměř milion uživatelů. Adblock Plus je stále dostupný ke stažení v Chrome Web Store, jeho tvůrci se však bojí, že bude odstraněn i odsud.


Jak uvedl Till Faida z německé společnosti Eyeo, jež za Adblockem stojí, firma bude i nadále svou aplikaci nabízet na svých webových stránkách, odkud si ji uživatelé mohou stáhnout na Android. Na rozdíl od konkurenčního operačního systému iOS od Apple si totiž uživatelé Androidu mohou na svá zařízení stahovat aplikace i z neautorizovaných e-shopů. Adblock Plus je open-sourceový projekt, který podle svých tvůrců začal před desíti lety kvůli tomu, že "Google začal upřednostňovat své příjmy nad svobodou internetu a volbou uživatelů."

 

Zdroj: IDG News Service


Komentáře